Kaimo gyvūnų gerovės projektas

 

Nevyriausybinė Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) 2018 m. gegužės mėn. pradeda įgyvendinti Lietuvos kaimuose laikomų augintinių gerovės skatinimo projektą, kuris iš esmės pakeis gyvūnų gerovę Lietuvos kaimuose. Jo metu LGTAO padės senoliams ir kitiems kaimuose gyvenantiems žmonėms pasirūpinti jų augintiniais sudarydama sąlygas nemokamai pasinaudoti veterinaro paslaugomis. Tai pirmasis tokio pobūdžio projektas Lietuvoje, kuris apjungia ir gyvūnų, ir kaime gyvenančių žmonių poreikius. Mes kviečiame Jus tapti šio unikalaus projekto rėmėjais.

Projekto pradžiai pasirinkta 43 kaimus apimanti Josvainių seniūnija Kėdainių rajone. Gegužės-rugpjūčio mėn. planuojame suteikti nemokamų veterinarinių procedūrų daugiau nei 500 gyvūnų. Esame tikri, kad tai padės sumažinti nužudomų ir į prieglaudas atiduodamų jauniklių skaičių. Taipogi, šis projektas padengs dalį gyvūno priežiūros kaštų skurdžiau besilaikantiems gyventojams, kurie patys vieni neišgalėtų tinkamai pasirūpinti savo augintiniais. Sėkmingai šioje vietovėje įgyvendintas projektas taps pavyzdžiu ir bus tęsiamas kituose regionuose.

Atlikti bent pagrindines veterinarines procedūras – gyvūno apžiūrą, kastraciją, vakcinaciją nuo pasiutligės vienam gyvūnui projekto metu reikalinga 20 eurų suma. Paremdami 20 eurų suma galite padėti 1, skirdami 40 eurų – 2, 100 eurų – 5 kaimo gyventojams. Prašome finansiškai prisidėti prie šio projekto įgyvendimo skiriant vienkartinę arba periodinę finansinę paramą, sąskaita paramai Nr. LT027300010130402164 („Swedbank“, AB).

LGTAO apklausa Kėdainių rajone parodė, kad net 51 proc. gyventojų šunis laiko pririštus prie grandinių. Teikdami veterinarines paslaugas organizacijos atstovai Josvainių gyventojams teiks informaciją apie šunų laikymo prie grandinės pasekmes gyvūno gerovei, papasakos plačiau apie tinkamą augintinių priežiūrą bei kastracijos, vakcinacijos ir ženklinimo teikiamą naudą.

Kaimo gyventojams, o ypač vienišiems senoliams, keturkojai draugai yra bene vienintelė paguoda jų kasdienybėje. Tačiau dėl mažų pajamų, ribotos galimybės naudotis transporto priemonėmis, sveikatos problemų ir žinių trūkumo, jiems dažnai yra per sunku visapusiškai pasirūpinti savo kompanionais.

LGTAO yra ne pelno siekianti visuomeninė organizacija, negaunanti veiklai jokios valstybinės paramos. Patys vieni, be visuomenės ir įmonių pagalbos, mes šio projekto neįgyvendinsime. Ačiū už Jūsų paramą!