Gyvūnų yra daug daugiau, nei atsakingų žmonių, norinčių ir sugebančių atsakingai juos laikyti. Paskaičiuota, kad iš 600 milijonų pasaulyje gyvenančių šunų apie 80 proc. yra benamiai. Panašūs ir benamių kačių duomenys. Benamiai gyvūnai dažniausiai kenčia nuo alkio, šalčio, ligų ir baimės nuo agresyviai nusiteikusių žmonių bei kitų gyvūnų.

 

Gyvūnai augintiniai

Gyvūnais augintiniais yra žavimasi už teigiamą poveikį juos laikančių žmonių fizinei ir psichinei sveikatai. Be to, kai kurios gyvūnų augintinių rūšys padeda žmonėms spręsti įvairias problemas ir yra naudojamos darbuispecialiose tarnybose, gyvulių bandų saugojimui ir kitur.

Manoma, kad ryšys tarp šunų protėvių vilkų ir žmonių ėmė formuotismaždaug prieš 14 tūkst. metų. Galimybė gauti maisto likučių atviliojo vilkus arčiau žmonių gyvenviečių. Būdami arti, jiesuteikė žmonėms pagalbą veiksmingai perspėdami apiepavojus. Nuo tada vilkaipalaipsniui tapo ne tik žmogaus medžioklės pagalbininkais, bet ir kompanjonais –gyvūnaisaugintiniais. Tūkstančius metų vykusišių gyvūnų domestikacijapakeitė ir rūšies elgesį, ir jos išvaizdą. Taip pamažu vilkas tapo mūsų augintiniu – šunimi.

Kates žmogus prijaukinotik prieš 6000 metų. Svarbiausia to priežastis – graužikų kontrolė, su kuria katės puikiai susidoroja. Daugelis kačių vis dar atitinka šį žmonėms svarbų vaidmenį, tačiau jos taip pat labai paplitusios ir kaip gyvūnai augintiniai. Kačių veisimas buvo kur kas mažiau kontroliuojamas žmogaus, todėl tarp žmonių gyvenančios katės vis dar yra labai panašios į savo protėvius – Afrikos laukines kates.

Deja, besikeičiantis visuomenės požiūris į gyvūnų laikymą namuose požiūrį, darantį neigiamą įtaką šių dienų gyvūnų apsaugai.Manoma, kad žmonių norassavo namuse turėti gyvūnus kaip augintiniusgali tapti pelningu verslu. Tai į žmonių namus „atvedė“ ne tik vis įvairesnes šunų ir kačių veisles, bet ir kitokių rūšių augintinius: triušius, jūrų kiaulytes, šeškus, įvairius paukščius.

Visa tai, be abejonės, negalėjo likti be žiaurių pasekmių gyvūnams, kurias mes šiandien sprendžiame. Kasmet tūkstančiai gyvūnų augintinių yra numarinami mūsų šalyje veikiančiose gyvūnų karantinavimo tarnybose. Gyvūnai augintiniai miršta ir žmonių namuose nuo netinkamos priežiūros.Atvesti nereikalingi augintinių jaunikliai užkasami gyvi arba nuskandinami, nebereikalingi ir atsibodę augintiniai pačių savininkų atnešami numarinti pas veterinarijos gydytojus. Visa tai vyksta dėl vienintelės priežasties – gyvūnų yra daug daugiau, nei atsakingų žmonių, norinčių ir sugebančių atsakingai juos laikyti. Paskaičiuota, kad iš 600 milijonų pasaulyje gyvenančių šunų apie 80 proc. yra benamiai. Panašūs ir benamių kačių duomenys. Benamiai gyvūnai dažniausiai kenčia nuoalkio, šalčio, ligų ir baimės nuo agresyviai nusiteikusių žmonių bei kitų gyvūnų. 

Šios veiklos krypties tikslas – sugrąžinti harmoniją ir balansą tarp gyvūnų augintinių ir juos laikančių bei norinčių laikyti žmonių.  

Gyvūnų augintinių apsaugos siekiame per šias numatytas mūsų veiklas:
 

Atsakingo augintinio savininko ugdymas
Verslinio augintinių dauginimo ir prekybos jais sustabdymas
„Kovinių“ ir „pavojingų“ šunų veislių sąrašo panaikinimas
Pagalbos suteikimas gyvūnams ir asmenų patraukimas atsakomybėn